Památky v Salzburgu

Nejvýznamnější objekty, ceny vstupného, otvírací doby a také zajímavosti, pověsti a historické klepy :-)

Neptunova kašna a pevnost

Městu dominuje tisíc let stará a nikdy nedobytá pevnost Hohensalzburg , místo mnoha „nej“. Kde je nejstarší lanovka, obrovská nádrž na dešťovou vodu a kdo měl v erbu řepu?

Petersfriedhof, pohled z katakomb

Nejstarší hřbitov u nejstaršího kláštera a ve skále vysekané kaple, tzv. katakomby – Petersfriedhof.

Dóm

Největší církevní stavba ve městě, první barokní katedrála na sever od Alp, symbolické i duchovní centrum města, velkolepý Salzburský dóm.

Andělské schody v Mirabell

Nádherné zahrady kolem zámku s nejkrásnějším barokním schodištěm a Mramorovým sálem, a také Pegas a 18 trpaslíků - to je Mirabell.

Dom Quartier Residenz

DomQuartier určitě navštivte. Palác arcibiskupů zvaný jednoduše Residenz skrývá barokní poklady, umělecká díla a sám o sobě je ohromující stavbou. Navíc je zde 5 různě zaměřených sbírek spojených s historií města. A to není vše, Salzburg má i další muzea.

Mozartův rodný dům

Nejslavnější rodák Wolfgang Amadeus Mozart je v Salzburgu připomínán na každém kroku. V jeho muzeích jsou krásné expozice, které představují nejen Mistrovo dětství a dílo, ale i život ve městě v 18. století.

Sebastiansfriedhof

Barokní hřbitov Sebastiansfriedhof je zapsán na seznamu UNESCO a kdo má tyto tiché zahrady posledního odpočinku rád, sem by měl určitě zajít. Přečtěte si, co tu uvidíte.

Staré město z Kapuzienerbergu

Máte-li dvě hodiny čas, vydejte se na Kapuzienerberg, dá se odsud vyfotit staré město v plné kráse.

Anděl

Co pořád všichni mají s tím muzikálem The Sound Of Music? Krásný a dojemný příběh později zpracovaný hollywoodskou produkcí se skutečně odehrál a jeho počátek je v klášteře Nonnberg.