Ubytování v Salzburgu

Pokud vaše první cesta za hledáním ubytování vede na Booking.com, všechno v pořádku, nic proti. Při rezervaci ubytování nabídne dorovnání ceny, pokud stejné ubytování najdete kdekoli na internetu levněji. .

A kde tedy hlavu složit?

Pro bohaté

Jste-li celebrita, které personál po večeři přinese k podpisu knihu hostů a sám ředitel hotelu si s vámi bude chtít udělat selfí, nemůžete jen tak do nějaké díry. Jedno z nejluxusnějších ubytování v Salzburgu nabízí pravděpodobně Hotel Schloss Mondschein. Zámecké prostory mají v oblibě svatebčané, celebrity, vzácné oficiální návštěvy, VIP hosté festivalů a další osobnosti politického i společenského života. Svatebčané si ho vybírají kvůli jedinečným kulisám, které zámek a zahrada poskytují v každém ročním období. Jsou odsud krásné výhledy na staré město. Můžete bydlet v zámeckém apartmánu s originálními obrazy od Martense, gobelíny ze 17. století, z vany obdivovat salzburské střechy, nebo zámecký park.

Hostům je k dispozici wellness a služby maséra a špičková restaurace.

Pro bohaté a v centru

V nejcentrovatějším centru města, přímo v Getreidegasse, 190 m od Mozartova rodného domu je v barokním domě U zlatého jelena známý luxusní hotel stejného jména Hotel Golden Hirsch. Do vstupních prostor se sestupuje z úrovně chodníku asi o metr a půl níž, do klenutých prostor s románskými základy. Hostinec je tu prý už od roku 1407! Repliky historického nábytku pěkně korespondují s celým charakterem domu, služby jsou na úrovni pěti hvězd a ceny pochopitelně také.

Hotel Goldener Hirsch

Nejkrásnější výhled

Hotel s krásným výhledem na staré město a pevnost je Hotel Stein na pravém břehu řeky Salzach pod Kapuzienerbergem. Okna ve vyšších patrech obrácená ke starému městu, ale především úžasná zasklená střešní terasa s barem Seven Senses poskytují ničím nestíněný výhled na pohádkové panorama. Hotel není příliš vhodný pro rodiny s dětmi a pro hosty, kteří čekají klidné tiché noci. Tady je zvykem končit párty až nad ránem.

Hotel Stein z Kapuzienerbergu

Nejkrásnější výhled č. 2 a 3

Dvě nejvyšší budovy ve městě jsou hotely Hotel Europe a Hotel arte (Rainerstraße 28). Stojí poblíž sebe a poblíž nádraží a z jejich kaváren v nejvyšších patrech je Salzburg vidět jak na dlani a z nezvyklého úhlu. Na hluk nádraží si hosté nestěžují, silná okna spolehlivě izolují. Bar v arte Hotelu má vtipný název Hu:goes14, který jednak odkazuje na množství variant módního nápoje Hugo, který je tu k mání a pak má být upomínkou na Hugo von Hofmansthala, zakladatele zdejšího hudebního festivalu.

Pro nostalgiky

Schloss Leopoldskron – zámek z roku 1736, leží v 7ha zahradě na břehu rybníka, v němž se zrcadlí okolní alpské vrchy. Zde se točily scény muzikálu The Sound of Music a na stromě u vody je dodnes houpačka, která si ve filmu zahrála. Okolí hotelu je jako stvořené pro rozjímavé procházky a to v každou roční dobu. V knize hostů je tu zapsán z posledních let například Karl Lagerfeld, který tu byl velmi spokojen.

cena od 180 €/noc

Super standard pro normální smrtelníky

Do centra pěšky asi 400 m, skvělé snídaně, čisto, milý personál a vlídná cena = Altstadt Hotel Hofwirt (Schallmooser Hauptstraße 1). Na kraji pěší zóny, přitom trolejbusová zastávka před vchodem, restaurace, obchody, parkoviště… všechno blízko a přitom výborný hotelový standard je přesně to, co většina lidí ocení při dvou až třídenním pobytu.

cena od cca 80 €/2 osoby/noc

Hostel

Kdo rád ušetří a nevadí mu cizí spolunocležníci, tomu bude vyhovovat hostel blízko nádraží a&o Salzburg Hauptbahnhof. Hosté si pochvalují čistotu i servis, po celém hostelu je wifi zdarma a je možné se ubytovat s domácími mazlíčky.

cena cca 40 €/osoba/2 noci

Booking.com